Number of the records: 1  

Okouzlení slovem, aneb, Hořkosladké z cukrárny

  1. TitleOkouzlení slovem, aneb, Hořkosladké z cukrárny
    Author infoFrantišek Novotný
    Additional Variant TitlesOkouzlení slovem
    Hořkosladké z cukrárny
    Author Novotný František (1943-)
    IssueVyd. 1.
    Issue data V Praze : Radioservis, 2022
    Physical description- 191 s.: il., portréty
    NoteÚvod
    AnnotationKniha rozhlasového redaktora, scenáristy, publicisty a moderátora Františka Novotného přináší rozhovory s jeho přítelem hercem Luďkem Munzarem. Autor se inspiroval rozhlasovými pořady (př. Okouzlení slovem a Setkání s Karlem Čapkem), ve kterých mu byl po mnoho let partnerem právě Munzar. Rozhodl se zachytit atmosféru jejich setkávání, které se často odehrávalo v modřanské cukrárně, kde si povídali o životě (nejen tom hereckém), o lidech a věcech známých i neznámých. Novotný také vzpomíná na společné besedy, výlety a autogramiády.
    ISBN978-80-7686-005-6 (váz.)
    Person keywords Munzar Luděk (1933-2019)
    Keywords herci. Československo. Česko
    Form. Descr. vzpomínky, vyprávění, biografie
    UDC(0:82-94), 821.162.3-94, (092), 929, (0:82-3), 821.162.3-3, 791.635-051
    Languagecze - Czech
    CountryCZ - Czech Republic
    Doc. KindABI - Biographies
    Catal.org.ABC135 - Knihovna Národního filmového archivu
    NFA Control Number(NFA-K)b-00244028
    Copy count1, currently available 0, at library only 1
    Databasexxxk - Books
    Call numberTrack No.LocationSublocationCSInfo
    433390122573FONDSKLADIn-Library Use Only
    Motal Jan (1984-)
    Issue
    1. vyd.
    Issue dataPhysical description
    - 59 s.: il., barev. il.
    Edition
    Rádio a televize sv. 7
    Note
    Autoři textů: Jan Motal, Lucie Česálková, Veronika Kováč, Hana Muchová, Kryštof Milanovský, Jakub Smetana, Jana Wittassková, Anna Závodská, Ivana Blaťáková. - Úvod. - Poznámky. - Bibliografické odkazy
    Contains
    Zodpovědnost za film je rozprostřená / Jan Motal -- Hranice umeleckej slobody: zodpovednosť dokumentaristov za tvarovanie verejnej mienky / Veronika Kováč -- Čí je to příběh? / Hana Muchová -- Kdo by měl být diktátor formy? / Kryštof Milanovský -- Zodpovědnost za téma / Jakub Smetana -- Není špatných témat / Jana Wittassková -- Konference o etice v dokumentárním filmu - úvahová esej / Anna Závodská -- Zodpovědnost za téma v dokumentární tvorbě: mezi osobní vizí a společenským dopadem / Ivana Blaťáková
    Annotation
    Tento svazek navazuje na předchozí dvě publikace věnované etice dokumentárního filmu, které vznikly jako součást konferencí v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Tato publikace se zaměřuje na otázku zodpovědnosti za téma dokumentárního filmu - od jeho volby a zpracování až po recepci a společenský dopad. Příspěvky autorů a autorek z různých oblastí ukazují, že etika proniká všemi fázemi tvorby a není vnějším omezením, ale součástí samotného tvůrčího myšlení. Kniha propojuje teoretické úvahy, případové studie i studentské reflexe a nabízí prostor pro dialog o tom, co dnes znamená nést odpovědnost za film i za svět, který zobrazuje.
    ISBN
    978-80-244-6691-0 (brož.)
    Event keywords
    Etika v dokumentárním filmu (3.: Jihlava, Česko: 2024)
    Film
    Okouzlení slovem, aneb, Hořkosladké z cukrárny

Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.